İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ MERKEZİ

İSG VE İNOVASYON

Tüm Hizmetlerimiz

Yasal mevzuata uyumun dışında, iş sağlığı ve güvenliği kavramına profesyonelce yaklaşıyorsanız, NCA sizlere en gelişmiş uygulamalarla hizmet verebilir.

 

Ülkemizde hızla değişen ve gelişen yasal mevzuat kapsamına da dahil olan, uluslararası gelişkinliklerdeki uygulama birlikteliklerini gerçekleştirmek için sizleri İSG’ye daha farklı bir

pencereden bakmaya davet ediyoruz.

 

NCA’nın sektörün lider firması olmasını sağlayan en önemli özelliklerinden biri ülkemizdeki İSG uygulamalarına kattığı yeniliklerdir.

 

Farklı, değişik ve yeni fikirlerin geliştirilmesi için kullanılan “inovasyon” , hemen hemen her sektörde çağımızın güncel uygulamalarının geliştirilmesi için kullanılan bir kavramdır.

 

İSG-İnovasyon, NCA’nın iş sağlığı ve güvenliği sektöründe ileri uygulamaları gerçekleştirmek için yaptığı çalışmaları tarif etmektedir.

 

İSG KAMPANYALARI

 

NCA, işinize özgü, çalışanlarla ve yöneticilerinizle yapılacak atölye çalışmaları, poster çalışmalarıile işyerinizde yürütülen İSG faaliyetlerinin farkındalığı arttırır ve daha etkin bir İSG faaliyetinin gerçekleştirilmesini sağlar.

 

NCA, İSG alanında klasikleşmiş el kitapçıkları ya da dökümanların dışında, dönemsel hedefleri içeren afiş-poster çalışmaları, İSG eğitim videolarının hazırlanması, İSG farkındalık hususlarının geliştirilmesini de içeren geniş bir yelpazede işverenlerin İSG ile ilgili tüm çalışmalarını gerçekleştirebilecek bir hizmet verme kapasitesine sahiptir.

 

ÇALIŞAN EĞİTİMLERİNDE FARKLILIK: İSG TİYATROSU

 

İş sağlığı ve güvenliği kavramını tiyatronun içine katma fikrine nasıl bakarsınız?

 

Daha da önemlisi çalışanları da tiyatronun içine katarak iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini; klasik eğitimlerin durağanlığından uzak, daha etkin, daha katılımcı, daha keyifli ve daha akılda kalıcı hale getirmek fikrine?

 

Önceden belirlenen eğitim başlığı üzerine, iş güvenliği profesyonellerimiz ile tiyatro oyuncularımız tarafından hazırlanan, işyerine özgü senaryolarla düzenlenen özgün oyunlar, çalışanlarında dahil olduğu bir senaryo ile daha keyifli ve öğretici bir içerik kazanıyor.

 

NCA, bu interaktif yöntem ile farkındalığı arttırmayı ve davranış değişikliği süreçlerini hızlandırmayı planlamaktadır.

İLERİ DÜZEY İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİ

 

Sürekli gelişen iş güvenliği sektöründe, yasal mevzuatta geçen eğitim başlıklarına ek olarak, ileri düzey iş güvenliği eğitimlerinin verilmesi her geçen gün daha da önem kazanmaktadır.

 

NCA, iş güvenliği kavramını sürekli geliştirerek, iş sağlığı ve güvenliği kültürünün ülkemizde oluşmasını sağlamak için eğitimlere büyük önem vermektedir. Yasal mevzuat kapsamında tanımlanan uygulamaların, sektörde gerçek uygulamalarının örneklerle tarif edildiği bu eğitimler gerek İSG alanında çalışan profesyonellere gerekse de İSG başlığındaki çalışmaları takip eden yöneticiler için gerçek ve verimli faaliyetlerin yapılması için önemlidir.

 

İSG Profesyonellerine Yönelik Eğitimler:

 

Ülkemiz yasal mevzuatı kapsamınca “İSG Profesyoneli” olarak tanımlanan İş Güvenliği Uzmanı, İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Görevlilerine yönelik düzenlenen eğitimlerdir.

 

Eğitimler, sektörde uzun yıllara dayanan tecrübeye sahip profesyoneller tarafından yüz yüze gerçekleştirilmektedir.

 

Eğitimler sonunda her katılımcıya “Katılım Belgesi” verilmektedir. Bir tam gün süren eğitimler, İstanbul’da 4 ya da 5 yıldızlı otellerde gerçekleştirilmektedir.

 

Eğitimler:

 

• İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelliğine Giriş

 

• İş Sağlığı ve Güvenliği Yöneticiliği

 

• İş Teftişine Hazırlık Eğitimi

 

• İş Sağlığı ve Güvenliği Sektörü ve Standartlar Eğitimi

 

• İnşaat Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulamaları Eğitimi

 

• Madencilik Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulamaları Eğitimi

 

İş Yöneticilerine Yönelik Eğitimler:

 

İşyerlerinde doğrudan İSG faaliyetlerini gerçekleştirmeyen ancak İSG faaliyetlerini denetyelen, yönlendiren pozisyonda yer alan iş yöneticilerinin İSG faaliyetlerine farklı

bir gözle bakmasını hedefleyen eğitimlerdir.

 

Eğitimler, sektörde uzun yıllara dayanan tecrübeye sahip profesyoneller tarafından yüz yüze gerçekleştirilmektedir.

 

 Eğitimler sonunda her katılımcıya “Katılım Belgesi” verilmektedir. Yarım gün süren eğitimler, İstanbul’da 5 yıldızlı otellerde gerçekleştirilmektedir.

 

Eğitimler:

 

• İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı Eğitimi

 

• İş Sağlığı ve Güvenliği Organizasyon ve Dökümantasyon Sistemleri Eğitimi

 

• İş Sağlığı ve Güvenliğinde Süre Yönetimi Eğitimi

 

• İş Sağlığı ve Güvenliğinde Maliyet Yönetimi Eğitimi

 

• İş Sağlığı ve Güvenliğinde Sözleşme Yönetimi Eğitimi

NİTELİKLİ CEVAPLAR AKADEMİSİ İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ EĞİTİM ÇEVRE MÜH. ve DAN. HİZ. AŞ

 

Gayrettepe Mah. Yıldızposta Cad. No: 18 / B

Beşiktaş - İstanbul / Türkiye

Tel: +90 212 347 26 22

Fax: +90 212 347 26 24

info@nca.com.tr